İstanbul Okan ÜniversitesiAkademik Programlar Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Öğrenciler için Genel BilgiDiploma EkiErasmus BeyanıUlusal Yeterlilikler
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
Lisans TYYÇ: 6. Düzey QF-EHEA: 1. Düzey EQF-LLL: 6. Düzey

Genel Bilgi

2005 yılında kurulan Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2006-2007 döneminden itibaren Akfırat yerleşkesinde, güçlü bir bilgisayar ağı altyapısı, en güncel teknolojiye sahip yeni bilgisayar laboratuvarları ve tam donanımlı dersliklerde, eğitim sürecine devam edecektir.

Eğitim programımız, Bilgisayar Mühendisinin iş yaşamında karşılaşacağı gerçekler, beklentiler ve gereksinimler dikkate alınarak hazırlanmıştır ve bu alanda söz sahibi olan, deneyimli öğretim üyelerince yürütülmektedir. Üçüncü sınıftan itibaren öğrencilerimizin, Bilgisayar Araştırma ve uygulama Merkezi'nin olanaklarından da yararlanarak, gerçek projeler üzerinde çalışmalarını sağlamak üzere gerekli planlamalar yapılmıştır.

Öğrencilerimizin, güçlü kuramsal bilgileri yanında, kazandıkları uygulama deneyimi ile bilişim dünyasında tercih edilen Bilgisayar Mühendisleri olarak yerlerini alacaklarına inanıyoruz.